Kvalitní venkovní lavičky

Součástí běžného městského mobiliáře je celá řada doplňků od autobusových zastávek přes dopravní značení až třeba po stojany na kola. Mezi typické prvky každého městského mobiliáře samozřejmě patří i lavičky.

lavicky

Ty se standardně umisťují nejen do parků a na hřiště, ale běžně na ně narazíte třeba okolo řek, na zastávkách a jsou také součástí i většiny náměstí a návsí.

Stejně jako jiné druhy obecních mobiliářů, měli by být i lavičky dostatečně kvalitní. Musí totiž neustále odolávat nejen nepříznivým klimatickým jevům jako jsou déšť, sněžení, velká vedra či naopak tuhé zimy, ale také se na nich občas nepříjemným způsobem podepíší lidé. Vandalismus žel není nic neobvyklého ani v malých městech a týká se jak majetku soukromého, tak i majetku obecního.

Z toho důvodu je velmi prozíravé nakupovat do obecního mobiliáře primárně posezení, které nejenže dobře vypadá, ale zároveň je i dostatečně odolné. Obě tyto charakteristiky splňují litinové lavičky.

Opravdová kvalita

Většina lidí zná litinu hlavně z kuchyni, jelikož se z tohoto materiálu v hojné míře vyrábí nádobí. Hrnce jsou však vyrobený z jiného druhy litiny nežli venkovní posezení.

Litinové lavičky mají tu výhodu, že nejenže ledacos vydrží, ale zároveň jsou zajímavé i po vizuální stránce. Ano, i betonové alternativy mohou i mít hezký design, ovšem většinou se jedná pouze o robustní nepříliš pěkné lavice, které jsou vhodné maximálně tak na sídliště.

Jsou vhodné i na zahrádku

Pokud si chcete doma na zahrádce vytvořit hezké stylové venkovní posezení, místo běžně používaných křesel z plastu můžete sáhnout právě po litinových lavičkách.

Vzhledem k tomu, že jsou docela těžké, nehrozí, že by vám je mohl vyvrátit vítr. Klidně je můžete nechat stát neukotvené. Na rozdíl od plastových židlích zůstanou na svém místě i po řádění orkánu.

Joomla SEF URLs by Artio

Chcete na našem webu publikovat článek?
Ozvěte se nám na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4