Jaký je rozdíl mezi vnitřním a venkovním pískováním?

Tryskání, neboli pískování je povrchová úprava dílů z různých materiálů. Tryskání čistí a opracovává povrch předmětu tak, aby byl připravený pro další úpravu, nejčastěji lakování a metalizace. Jak probíhá venkovní pískování, oproti vnitřnímu a k čemu slouží pískovací boxy?


Vnitřní pískování

Pro vnitřní pískování se využívají pískovací boxy nebo tryskací stroje s metacími koly. Pískovací boxy, nebo komory umožňují bezpečně opracovávat materiál ve vnitřním prostoru bez nečistot šířících se mimo nejbližší okolí pískování. Nejčastěji se používá pro strojní a mechanické díly, pískování výrobků k dalšímu zpracování, umělecké a historické předměty, reklamní zboží a další.

Venkovní pískování

Naopak pro venkovní pískování můžeme využít mobilních tryskacích jednotek. Jejich největší výhodou je, že nejsme fixovaní na jedno místo, ale můžeme tryskat i mimo pískovací kabiny. Často se jedná o předměty, u kterých není možná demontáž a jsou uvázané na jednom místě. Mobilní/venkovní pískování využijeme u zábradlí, stavebních dílů, mostů, stropů, fasád, vagónů, tunelů, stožáru a u dalších neoddělitelných nebo objemných předmětů.

Joomla SEF URLs by Artio

Chcete na našem webu publikovat článek?
Ozvěte se nám na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4