Jak se zbavit štěnic v domácnosti

hubení štěnic

Bojíte se, že se u vás mohou v domácnosti vyskytnout štěnice? Pomůžeme vám zjistit, jestli se u vás vyskytují štěnice a jak probíhá samotné hubení štěnic.

Hledejte hnědočervené tečky

Jak naleznete štěnice? Jsou velmi malé a okem je snadno přehlédnete. Obzvlášť, protože jejich aktivita probíhá převážně v noci.
Pokud nemáte žádné štípnutí v řadě, která jsou tak typické pro štěnice, je jiný způsob jak zjistit, že se u vás vyskytují, přestože ještě nezaútočily.
Hledejte v okolí vaší postele, nočních stolků a koberců červenohnědé tečky ve shluku. Jedná se o trus štěnic a budete hned vědět, že je třeba jednat.

Kromě hygienického vyčištění okolí a výměny matrací, polštářů a peřin, je třeba aplikovat spreje proti štěnicím. Pokud máte podezření na velký výskyt štěnic, využijte efektivní dýmovnice, které se dostanou do každé spáry místnosti a štěnice nebudou mít šanci se vrátit zpátky.
Pokud bydlíte v panelovém domě, nebo domě s více byty, máte povinnost nahlásit problém se štěnicemi sousedům. Bude totiž nutné zamezit okamžitě únikové cesty.

Monitorovací zařízení

Po výměně textilií a aplikaci dýmovnice doporučujeme pod postel a pod matraci vložit speciální monitorovací zařízení na štěnice, podle kterého můžete snadno kontrolovat, zda-li se k vám otravní broučci nevrátili.

Joomla SEF URLs by Artio

Chcete na našem webu publikovat článek?
Ozvěte se nám na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4