Atypické zimní zahrady z hliníku

Zimní zahrada, zimní zahrady

Plánujete stavbu zimní zahrady? Poradíme vám, na co při plánování nezapomenout a jaké výhody představují jednotlivé stavební materiály. 

 

Zimní zahrada - ráj po celý rok

Co se vám představí pod pojmem zimní zahrada? Scéna z černobílého filmu, kde se ve velké zimní zahradě plné rostlin děje stěžejní romantický moment? Nebo spíše si představíte malý skleník přilepený k domu?
Ať už je vaše představa jakákoliv, v dnešní době se zimní zahrady pořizují za účelem relaxace v náručí přírody při jakémkoliv počasí, každý den v roce. Společné mají to, že jsou stavěné z panelů z průhledných materiálů, ať už skla, nebo plastu, které se zasazují no rámů konstrukce.

 

Tři důležité otázky 

Před zadáním objednávky na zimní zahradu je potřeba si uvědomit několik věcí, které budou stěžejní pro plánování, konstrukci a hlavně cenové zhodnocení vaší budoucí zimní zahrady.

Jako první si musíte ujasnit, jaký bude účel zimní zahrady. Zahrady, které plánujete používat jako prostor pro relaxaci a každodenní pobyt bude vyžadovat jiné materiální řešení, než místo, kde se bude rozvíjet fauna a flora. Účel bude ovlivňovat materiál, vytápění, větrání a stínění zimní zahrady. 

 

Orientace zahrad je velmi důležitá, protože různé světové strany mají drasticky odlišné výhody a samozřejmě také nevýhody - ve směru na jih a západ je třeba zahradu kvalitně stínit a větrat, jinak se stanou přes teplé měsíce neobyvatelnými a na sever a východ je problém opačný. 

Tvar a velikost zahrady spočívá na velikosti vašeho pozemku, ale také na předchozích faktorech. Doporučené jsou jednoduché tvary pro konstrukční jednoduchost.

 

Atypické hliníkové zimní zahrady

Hliníková konstrukce zahrady má hlavní výhodu v tom, že je ze všech materiálů nejpevnější, vyžaduje nejméně péče a zaručuje nejvyšší životnost. Nevýhodou je hlavně finanční náročnost počátečního projektu, ale dá se říct, že platíte hlavně za jistotu a kvalitu. Nejvíce se doporučuje používat hliníkovou konstrukci hlavně v řešení aplikace střechy zimní zahrady, kde je vyžadováno nejvyšší pevnosti a síly materiálu.

Joomla SEF URLs by Artio

Chcete na našem webu publikovat článek?
Ozvěte se nám na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4