Jak pomoci dětem učit se skrze didaktické hry

didaktické hry

Každý se učíme jinou rychlostí, jiným stylem. Co ovšem mají děti společné je to, že nechtějí trávit čas učením více, než je nezbytně nutné. Spojením zábavy a učení docílíte harmonie a pozitivnímu vztahu k získávání informací a právě proto jsou didaktické hry tak důležité. V tomto článku se dozvíte, jak pomoci dětem s různými styly učení zábavným způsobem.

Učení dětí dennímu režimu

Přestože karanténa už skončila a žáci se poslední týdny vrátili do škol, tento systém je důležité naučit děti i kvůli správné správě jejich volného času, nebo období letních prázdnin. Často se děti ptají, proč mají dělat určité věci, co znamená, že se věci mají dělat a další věci, které se špatně vysvětlují.
Na tadyto situace můžete využít hned několik druhů her.

Kartičky s aktivitami

Výborné pro učení denního režimu, aktivit, které je třeba udělat, zakotvit systém odměn za aktivity a spojení vizuálních pomůcek se samotným zažitým režimem. Nejen to, mimo zaučeného režimu se děti musí naučit změnu zažitého režimu. To občas dětem může dělat problémy.

Jak kartičky získat

Můžete je pořídit hotové, nebo ve formě magnetické prázdné kartičky, na které mohou děti samy nakreslit aktivity, které mají za den stihnout.

Jak kartičky aplikovat

Děti jsou rády zapojené do aktivit a zároveň do plánování. Proto můžete při večeři na druhý den plánovat pořadí kartiček aktivit a dítě se naučít plánovat si den efektivně.

Učení se hláskám

Pokud děti mají problém vyslovovat určité hlásky, pouze čas s logopedem nemusí stačit. Čím lépe procvičit než společenskou hrou, kde dostanou hlasové výzvy?

Joomla SEF URLs by Artio

Chcete na našem webu publikovat článek?
Ozvěte se nám na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4