Cosplay kultura - Dětinské hraní, nebo uznávaná profese?

Příběh, Víla Les, Magie, Kouzelnice, Čarodějnice

Hektický život který nás v pracovním, i volném čase zahrnuje stimuly, vytváří potřebu uniknout do svých koníčků a zapomenout na to kdo jsme. Pokud se nedokážete s tímto sžít, buď jste naprosto vyrovnaní a spokojení, nebo byste měli trochu povolit a zkusit, jaké to je vnořit se do oblíbeného fantasy světa.

 

Cosplay už nemá kolem sebe tolik stigma jako kdysi míval. Ikdyž samotný termín je používán již od 80. let, až posledních pár let jeho oblíbenost prudce vzrostla a komunita cosplayerů přestává být viděna jako pouhé hobby, ale co je nutné si uvědomit, už dávno cosplay přesáhl hranice "pouhé" zábavy pro šprty.

Comic-con se bez cospayerů neobejde

Věděli jste, že Comic-con, nejznámější sjezd všech, co se zajímají o komiksy a videohry, by se neobešli bez profesionálních cosplay umělců? Cosplayeři pomáhají navodit atmosféru a umožní lidem setkat se tváří v tvář svým fantasy idolům. Toho firmy mohou využít a jako propagaci vlastní tvorby - komiksů, mangy, anime, videoher - mohou najmout profesionála, který si vlastnoručně vytvořil přesnou repliku jejich charakteru a osvojil si její charakter po dobu conu. Představte si, že v davu potkáte postavu z hry, kterou jste už dlouho nehráli, ale vzpomenete si na radost, kterou poskytovala. Hned máte větší zájem se podívat, jaké novinky produkce vytváří a všichni jsou spokojení. 

Časově a finančně náročné hobby

Pokud má kostým vypadat dobře, je třeba do něj vložit spoustu času, peněz, kreativity a talentu. Sice lze použít náhradní materiály a ušetřit kde se dá, ale najmutí profíci si to nemohou dovolit. Hotový kostým se vším všudy může přijít i na tisíce korun a stane se součástí vedlejší výdělečné činnosti. 

Naštěstí existují volně dostupné repliky, které pomůžou s navozením atmosféry a není třeba je vyrábět samostatně. Doplňkem, jako například zaklínačský medailon, je základ celého kostýmu pro Geralta ze Zaklínače, oblíbené herní , knižní a nově také seriálové postavy.

Joomla SEF URLs by Artio

Chcete na našem webu publikovat článek?
Ozvěte se nám na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4