Zajímavost dne: Výroba nerezových trubek na zábradlí

 

nerezové trubky na zábradlí

Patříte jako my k těm lidem, kteří při pohledu na cokoliv v jejich okolí napadá palčivá otázka "Jak se to asi vyrábí?". Ne? No dobře, asi jsme trošku moc zvědaví a věčně zasnění, ale postup výroby nerezových trubek na zábradlí je přece jen zajímavost, která není na škodu znát.

Hlavní rozdíl ve výrobě nerezových trubek vytváří jejich konečný vzhled, tedy, jestli budou bezešvé, nebo svařované. Podle zakončení, úpravy a preferencí se výroba nerezových trubek dělí na několik variant a my se pokusíme představit jejich nejjednodušší dělení. 

 

Výroba bezešvých nerezových trubek

 

Bezešvé nerezové trubky mají čtyři základní způsoby výroby, a to:

 

Válcování - Běžně nejčastější metoda zpracování nerezových polotovarů (většinou ingoty, či sochory kruhového průřezu). Během výrobního procesu se postupně vytváří tři důležité části a to výroba dutého předvalku, na kterém pak celá kalibrace a výroba nerezové trubky stojí, dále válcování dutého předvalku na trubku a v konečné fázi její kalibrace a chlazení. Také je vhodné podotknout, že válcování se provádí za tepla, i studena.

 

Protahování - Protahování pracuje s materiálem čtvercového průřezu. První částí výroby je lisování dutých polotovarů a dále následuje protahování trubky na vodorovnou protahovací stolici.

T

ažení - Tímto způsobem se zpracovávají již válcované trubky menších rozměrů. Tažení probíhá za studena mechanickým tlačením přes zužovací mechanismus.

 

Dopředným vytlačováním -  Stejný princip jako u protahování, ale pohyb je směrován dopředu. Je z těchto metod nejproduktivnější vzhledem k možnosti vytvoření několika výrobních procesů naráz.

Pro více informací o výrobě trubek zde, a zde.

 

Jak se to dělá?

Pokud Vás více baví dívat se na video, které rychle a stručně ukáže podstatu informace, doporučujeme Science Channel.

 

Trubky se nadále odbornou firmou ohýbají do požadovaných tvarů. V konečné fázi pro požadovaný finiš je třeba nerezové zábradlí vyčistit a vyleštit pro jeho typický, téměř zrdcadlový odraz.

 

 

Joomla SEF URLs by Artio

Chcete na našem webu publikovat článek?
Ozvěte se nám na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4