Kolik stojí sekční vrata? A od čeho se cena odvíjí?

Uzavření garáže již není spojeno s ručně ovládanými dveřmi s křídly, ale s moderními příčkami vybavenými ve většině verzí elektrickým pohonem. Volba typu dveří závisí na velikosti příjezdové cesty, výšce garáže a možnosti instalace elektrických pohonů, které řídí otevírání a zavírání brány.

Sekční vrata jsou instalovány v garážích s větší příjezdovou cestou, protože při otevření se spodní část dveří vysune. Hmotnost vrat je vyvážena vhodným mechanismem.

Sekční vrata v garáži
Sekční vrata jsou umístěna v garážích s omezeným prostorem na příjezdové cestě (garáž přímo s výhledem na ulici). Plášť dveří se skládá z vodorovných (nebo svislých) sekcí, které mohou být plné nebo částečně prosklené. V prvním případě je brána zvednuta (sekce se schovávají pod stropem), ve druhém se brána otevírá do strany a sekce se posouvají podél jedné ze stěn garáže).


Cena pro nejlevnější sekční vrata se pohybuje okolo 10 000 Kč. Cena sekčních vrat nezahrnuje montáž. V závislosti na typu výrobce je buď motor s dálkovým ovládání započítán do ceny nebo je potřeba je pořídit zvlášť. Dalším výdajem ve výši několika tisíc korun je jejich instalace a příprava díry.
Sekční vrata cena se odvíjí od:
povrchové úpravy: žebra (svislá, vodorovná, kazetová), zasklení (také dekorativní) - kruhy, čtverce, pásy z akrylového skla (4-16 mm) nebo polykarbonátové desky, dřevěné obklady, dýha typu dřeva
způsobu otevření: manuální nebo automatické (dálkovým ovládáním) - důležité pro starší nebo zdravotně postižené
vybavení: vestavěné dveře, protipožární zámky
typu: klenuté překlady (nejlépe laterální segmentované)
barvy: nejlevnější v hnědé nebo bílé, nejdražší z palety RAL
typu izolace: např. polyuretanová pěna 20-40 mm
typu konstrukce: ocel, méně často hliník nebo dřevo (obvykle smrk nebo borovice)
záručních podmínek: lhůta, komponenty, na které se záruka vztahuje, např. pohonné nebo mechanické části, povinnost provést roční (nebo pololetní) placenou kontrolu
částky daně DPH, která je splatná při nákupu s montážní službou
automatizace: modul proti rozdrcení, fotobuňka (zastaví bránu, když narazí na překážku), elektrický pohon, aktivace pohonu (tlačítko, klíč, kódový zámek, rádiové vlny), blokování proti vloupání atd.

Joomla SEF URLs by Artio

Chcete na našem webu publikovat článek?
Ozvěte se nám na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4