Jaké využití mají tryskací boxy?

Hlavním úkolem tryskacích boxů je zabránit šíření nevyžádné špíny a prachu po celé vaší dílně. Ruku na srdce, strávit polovinu vaší pracovní doby uklízením dílny není zrovna ideální. Jak to celé funguje zjistíte v článku níže.

DSC 4604

Jak fungují tryskací boxy?

Tryskací box je box stavěný v interiéru provozovny zpracovatelského, či výrobního průmyslu. Jedná se o uzavřenou strukturu, v podstatě o uměle vytvořenou malou místnost ve velkém prostoru. Je často stavěný na míru a jeho součástí mohou být kvalitní filtrační a větrací systémy.

Funkce tryskacího boxu

Hlavní funkcí boxu je eliminování nečistot, ale i chemických látek v nevyžádaných prostorech. Tryskací boxy se využívají hlavně kvůli tryskání, lakování a nebo broušení materiálu. Tryskání využívá tlakem poháněnou pistoli, která vzduchem pohání písek různých druhů, tvrdostí a velikostí. Tento proces se používá na čištění materiálů, například při odstraňování rzi, či staré barvy při přípravě na novou. Je tedy jasné, že by nikdo nechtěl, aby se tento drobný písek dostával tam, kam nemá. Stejně tak je to s lakováním.

Z čecho se tryskací box skládá?

Nejdůležitější částí je tlaková tryskací jednotka. Nejčastěji se do tryskacích boxů instaluje tryskací jednotka o objemu 200l, která dosahuje ideální délky jednoho cyklu tryskání. Jednotky jsou osazeny jednoduchými, ale vysoce účinnými ventily, které svou funkci plní bezchybně! Další důležitou součástí je odsávání a filtrace boxů. Díky tomu je v kabině čisté pracovní prostředí, dobrá viditelnost v kabině, neusazuje se prach na otryskaném povrchu, ale především kvalitní separace abraziva. Dále je osvětlení, je neméně důležitou částí tryskacího boxu. Osvětlení je integrováno do stropní a boční konstrukce, nevyčnívá tak do prostoru a je lépe chráněné proti otryskání.

Joomla SEF URLs by Artio

Chcete na našem webu publikovat článek?
Ozvěte se nám na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4