Jak vybrat ty správné náušnice?

zlaté náušnice se zirkony

Ať už vybíráte náušnice pro sebe nebo pro své blízké, tak mějte na paměti, že právě náušnice jsou jedny z nejvíce viditelných šperků na lidském těle. Je tedy potřeba jejich výběru věnovat poněkud větší pozornost. Správný výběr může podtrhnout například barvu očí nebo odvést pozornost od menších nedostatků v obličeji. Najít ale ty správné náušnice při tak rozmanitém sortimentu bývá mnohdy náročnější než by se na první pohled zdálo. Vzhled bývá často hlavním rozhodovacím kritériem. Výběr by měl ale začít u konkrétních typů a zapínání náušnic. Zatímco někomu se líbí zlaté náušnice se zirkony, jinému zase stříbrné provedení bez kamínků.

Výběr podle typu náušnic

Všechny typy náušnic jsou vhodné jak pro slavnostní příležitosti, tak pro normální denní nošení. Vybrat si můžete z náušnic klasických od pecek, visacích až po kruhové.

Peckové náušnice

Jednoznačně nejoblíbenější typ náušnic. Malý rozměr a jednoduchost jsou stále populární napříč všemi generacemi.

Visací náušnice

Elegantní kousky najdete právě mezi visacími náušnicemi, které visí z ucha lehce dolů. Jejich délka může občas dosahovat až k ramenům.

Kruhové náušnice

Klasické kruhy jsou stálicí ve světě módy. Postupně si na své přišly také polokruhy zdobené drahými kameny.

Výběr podle typu zapínání náušnic

U náušnic je typ zapínání často opomíjen, proto se stal jedním z nejčastějších důvodů reklamace. Při výběru náušnic se díváme hlavně na vzhled - velikost a barvu kamene, materiál či tvar. Funkčnost a bezpečnost zapínání už pro nás při výběru náušnic nehraje tak velkou roli. Přitom se jedná o jedny z nejdůležitějších vlastností. Mezi nejčastější typy zapínání patří:

Puzeta (motýlek, disk)

Jedná se o jednoduchý typ zapínání se snadným uvolněním, které zvyšuje riziko ztráty náušnice. Je typická pro pecky.

Šroubky

Jsou velmi podobné puzetám. Na rozdíl od puzet, závity lépe zabraňují ztrátě náušnice. Jen vyžadují důkladnější čištění. Tento typ naleznete například u dětských náušnic.

Dámský patent (klapka)

Největší oblibě se těší právě tento typ zapínání. Spojuje obě výhody předchozích typů. Jednoduché zapínání a zabezpečení proti ztrátě s pomocí klapky na zadní straně. Vhodný pro krátké i visací náušnice.

Cvakačky (ruský patent, francouzské zapínání)

Je obdobou dámského patentu pro krátké náušnice. Zapínání přes kolíček zapadne pohyblivou částí do žlábku a nejde na první pohled vůbec vidět.

Africké háčky

Najdete je převážně u visacích náušnic. No konci zahnutého háčku bývá silikonový uzávěr. Tento typ se sice snadno zapíná, ale taky snadno ztratí.

Kloubové zapínání

Naopak tento typ zapínání je nejbezpečnější a o ztrátu náušnic se nemusíte obávat. Princip zapínání je v ohýbání tyčinky v kloubu, která se spojí s protější stranou.

zlaté náušnice se zirkony

Joomla SEF URLs by Artio

Chcete na našem webu publikovat článek?
Ozvěte se nám na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4