Uspořádání domácnosti podle metody Konmari

Čisté a uklizené pracovní prostředí

Potřebujete si zjednodušit život? Ztrácíte často věci ve své domácnosti? Tak je Konmari právě pro vás! Co znamená Konmari a jak vám obrátí život naruby k lepšímu? Proč se stanou zip sáčky vaším nejlepším přítelem?


 

Co je Konmari

Konmari metoda je systém organizování života poprvé představen paní Marie Kondo. Napsala o tom knihu a lidé po celém světě tomuto systému připisují svůj nově získaný životní úspěch.

V čem tato metoda organizace spočívá?

V první fázi se jedná o velký úklid. Většinou se připravíte na úklid jedné celé místnosti, shromáždíte všechny věci do středu místnosti a postupně je třídit do tří hromádek - jedna na věci co si zaručeně necháte, jednu kterou darujete dál a třetí které vyhodíte. Když se budete rozhodovat, máte si nechat jen věci, které pravidelně užíváte, dobře vám sedí a mají obrovskou emoční hodnotu. Když budete předmět vyřazovat, máte mu poděkovat za službu, kterou vám dopřál.

Co se zbývajícími věcmi?

Teď nastává organizace a uspořádání věcí na své místo. Pro to využijte přepravky, dekorativní košíky a boxy, poličky, šuplíky a na drobné předměty použijte zip sáčky.
Zip sáčky budou vaším nejlepším přítelem pro věci jako šicí potřeby, různé samostatné vruty a šroubky, nebo dokonce šperky. Také když budete své věci předávat dál, lidé ocení když budou úhledně složené a samostatně zabalené.

Joomla SEF URLs by Artio

Chcete na našem webu publikovat článek?
Ozvěte se nám na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4